Kilka słów o okolicy
Wrzosowo to rozległa, składająca się z dwóch części miejscowość położona w powiecie kamieńskim, na trasie wiodącej do nadmorskich kurortów Dziwnówek i Dziwnów oraz Łukęcin i Pobierowo. Na czas sezonu Wrzosowo zamienia się w miejscowość letniskową, a turyści bez problemu mogą dostać się na odległy o 1,5 km Bałtyk ścieżką rowerową. Stąd również blisko nad Zalew Kamieński oraz do Kamienia Pomorskiego, który jest określany jako "Perła Pomorza Zachodniego".
Ze względu na bliskość wielu nadmorskich kurortów, przez Wrzosowo przejeżdżają środki transportu publicznego. Oprócz samochodem, można tu łatwo dojechać również autobusami PKS lub busami kursującymi do nadmorskich miejscowości.
Z Wrzosowa blisko jest do kąpielisk: Pobierowo, Pogorzelica, Pustkowo, Trzęsacz, Niechorze, które mogą się pochwalić przed turystami Błękitną flagą. To wyróżnienie potwierdza że kąpieliska te spełniają najwyższe kryteria w zakresie jakości wody, zarządzania środowiskowego, bezpieczeństwa oraz prowadzonych działań edukacyjnych. Dodać należy że Błękitna flaga przyznawana jest nie tylko plażom w Europie, ale również leżącym w tak egzotycznych miejscach jak: RPA, Karaiby czy Nowa Zelandia.
Miejsca warte obejrzenia
-
Wrzosowo - park dinozaurów
-
Dziwnów - statki białej floty pływające po Bałtyku
-
Dziwnów - most zwodzony
-
Festiwal Gwiazd Sportu w Dziwnowie
-
"Raj" dla wędkarzy na rzece Świniec - 7 km od Dziwnówka
-
Przystań Żeglarska w Dziwnówku na Jeziorze Wrzosowskim w pobliżu ronda (za kościołem). Można wypożyczyć kajaki, rowery wodne, katamarany lub nauczyć się serfowania
-
Kamień Pomorski - koncerty organowe w zabytkowej katedrze św. Jana Chrzciciela
-
Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej w Katedrze Kamieńskiej w każdy piątek przez wakacje o godz. 19-tej
-
Kamień Pomorski - Historyczny obszar Starego Miasta (XII w.) oraz Brama Wolińska (poł. XIV, 1691,1962-1964). Gotycka katedra NMP i św. Jana Chrzciciela, kamienno-ceglana (XII-XIII w. rozbudowana XV w.), z cennym wyposażeniem, m.in. organy(XV(( w.) Gotyczki pałac biskupi(XII/XIV w., 1968), dworek(koniec XVIII w.), plebania katedralna, szachulcowa(1760-1770, XIX w.), dom zakrystia, szachulcowy(2poł. XVIII, XIX - XX w.). Kościół Wniewbowzięcia NMP (1750, XIX w.). Gotycki kościół św. Mikołaja (XIV w., przebudowany XVII w.). Gotycki ratusz (XIV - XVI w.). Domy (1 poł. XVIII w.,XIX w., XVIII, XIX - XX w.). Dzielnica uzdrowiskowa z zakładami przyrodoleczniczymi - uzdrowisko (od 1876).
-
Wyspa Chrząszczewska - Królewski Głaz.
-
Dla miłośników jazdy na rowerze i rolek ścieżka rowerowa nad morze i łącząca się z międzynarodową ścieżką rowerową "EUROVELO 10". Międzynarodowa ścieżka nr 10 biegnie wzdłuż brzegu Morza Bałtyckiego od miejscowości Barth (w Niemczech) przez Kołobrzeg do Ustronia Morskiego
-
Trzęsacz - ruiny gotyckiego kościoła z 1750r na skraju urwiska zabieranego przez morze. Na wschód od Trzęsacza przechodzi południk 15°00', wyznaczający czas środkowoeuropejski.
-
Niechorze - 45 metrowa latarnia morska z tarasem widokowym, kolejka wąskotorowa "Ciuchcia - Retro - Expres", Muzeum rybołustwa morskiego
-
Międzyzdroje - molo - 395m. długości, Muzeum Przyrodnicze Wolińskiego Parku Narodowego, Promenada Gwiazd
-
Woliński Park Narodowy obejmuje część największej wyspy - Wolin, fragment wstecznej delty Świny oraz pas przybrzeżnych wód Morskich o szerogości 1 mili morskiej. Szczególne walory krajobrazowe ma fragment północnego brzegu wyspy Wolin tworzący najwyższy w kraju klif. 2 kilometry od Międzyzdrojów, w środku lasu w 1976 r. utworzono zagrodę pokazową żubrów. Na obszarze parku można się natknąć na ślady dawnego osadnictwa oraz fortyfikacje z czasów ostatniej wojny. Ciekawą budową jest latarnia morska "Kikut", zbudowany jeszcze przed drugą wojną światową. Turyści mają do dyspozycji ok. 50km szlaków i ścieżek dydaktycznych. Najpopularniejsze prowadzą do zagrody pokazowej żubrów, na wspaniałe punkty widokowe góra Gosań (95 m n.p.m), Kawczą górę i do jeziora Turkusowego, w dawnej kopalni kredy pod Wapnicą.
-
Lubin - wyrzutnie rakiet V1, V2 - tajemnice II wojny światowej
-
Wolin - Rekonstrukcja grodu Wikingów, początek lipca festiwal Wikinów
-
Ok. 15 km od Świnoujścia miejscowość Heringsdorf - najdłuższe w Niemczech molo 508 m długości
-
Gryfice - skansen koleii wąsko-torowej, kościół mury miejskie z XII - XIV w.
Ceny noclegów nad morzem
Doba od 70zł do 80zł osobę
Rezerwacje przyjmujemy telefonicznie
Doba hotelowa od godz. 14:00 do 10:00
Akceptujemy małe zwierzęta.
Potwierdzeniem rezerwacji jest wpłata zadatku na konto.
Resztę należności za cały pobyt prosimy opłacić w dniu przyjazdu.